До 16,30 часа на 21 септември 2022 година микро, малки и средни компании имат възможност да кандидатстват за финансиране на внедряване на системи от клас ERP и CRM в рамките на процедура „Технологична модернизация“, част от националния План за възстановяване и устойчивост.
Целта на тази процедура е да насърчи внедряването софтуерни технологи, придобиването на машини и съоръжения, които да оптимизират производствените процеси.
Предприятията, които искат да автоматизират и оптимизират своите процеси чрез подходящо софтуерно решение, могат да изберат ERP платформата ERP.net, предлагана от Smart Business Soft. ERP.net е ERP платформа, насочена към малък, среден и голям бизнес, която напълно изпълнява изискванията на нашите клиенти. Тя е лесна за използване и осигурява цялостен контрол над основните бизнес процеси.
ERP системата обединява всички ИТ компоненти в една компания, включително телекомуникационните решения, CRM (Customer Relationship Management), онлайн магазина и други. ERP заема централно място при дефинирането и управлението на бизнес процесите, управлението на корпоративните ресурси, производство, сервиз, управление на склад, доставките, продажбите, маркетинговите кампании, финансите и счетоводството, човешките ресурси и други. Иновативната технология ни дава възможност да разработваме допълнителни решения, в зависимост от специфичните изисквания на всеки отделен клиент, като в същото време се запазва безпроблемното преминаване към нови версии.
За финансиране по прецедурата „Технологична модернизация“ могат да кандидатстват микро, малки и средни компании, които са регистрирани преди 31.12.2019 г. и развиват дейността си в някой от приоритетните на национално и регионално ниво сектори, като например:
- Производство на лекарства; химични продукти; машини и съоръжения; автомобили и ремаркета; други превозни средства и др.
- Производство на компютърна и телекомуникационна техника; информационни услуги; дейности в областта на информационните технологии; далекосъобщения и др.
- Рециклиране; събиране и обезвреждане на отпадъци и др.
- Производство на филми и телевизионни предавания; радио и телевизионна дейност; научноизследователска дейност и др.
- Производство на храни и напитки; текстил и облекло; дървен материал и изделия от него; продукти от каучук и пластмаса; метали; метални изделия и ред други.
За да могат да кандидатстват, компаниите трябва да са реализирали приходи от продажби сумарно през трите години и специално за 2021 г. както следва:
Категория предприятие | Нетни приходи от продажби сумарно за 2019, 2020 и 2021 г. | Нетни приходи от продажби за 2021 г. |
Микро предприятие | ≥ 210 000 лева | ≥ 52 000 лева |
Малко предприятие | ≥ 750 000 лева | ≥ 187 000 лева |
Средно предприятие | ≥ 3 000 000 лева | ≥ 750 000 лева |
Предприятията ще могат да разчитат на до 50% безвъзмездно финансиране. Минималната сума, за която могат да кандидатстват е 35 000 лв., а максималната варира според големината на компанията и средногодишните ѝ приходи от продажби за последните 3 години:
- микро предприятия – макс. 180 000 лв. (но без да превишават 100% от реализираните средногодишни нетните приходи от продажби за периода 2019-2021 г.)
- малки предприятия – макс. 350 000 лв. (но без да превишават 60% от реализираните средногодишни нетните приходи от продажби за периода 2019-2021 г.)
- средни предприятия – макс. 700 000 лв. (но без да превишават 25% от реализираните средногодишни нетните приходи от продажби за периода 2019-2021 г.)
За повече информация и съдействие, свържете се с екипа на Smart Business Soft.